Maksymalizm vs Japandi – obiektowe inspiracje wykończenia ścian i podłóg

Newmor Blog - Maksymalizm vs Japandi –  obiektowe inspiracje wykończenia ściany i podłogi

Maksymalizm i różnorodność dodatków czy prostota form i minimalizm stylu japandi? Te dwa całkowicie kontrastowe style łączy jedno – unikalny design i przywiązanie do produktów wysokiej jakości. Niezależnie od stylu projektowego, maksymalnego czy bardziej stonowanego, odpowiedni wybór materiałów wykończenia ścian i podłóg — tapet obiektowych, fototapet, wykładzin kontraktowych, dywanów lub paneli winylowych lvt — jest niezwykle istotny.

Maksymalizm – więcej, znaczy więcej

Maksymalne wnętrza to odpowiedź na utrzymujący się od lat trend stawiający na umiar w projektowaniu i prostotę. W przeciwieństwie do minimalistycznego designu maksymalizm to połączenie intensywnych kolorów, wyrazistych kształtów i dużej ilości mocnych dodatków. Bogate w formę wnętrza zachwycają nietuzinkowym i przyciągającym wzrok wykończeniem, wypełniając każdą przestrzeń kreatywną energią. Swoboda stylów i brak narzuconych zasad pozwala kreować aranżacje z nutą glamour, loftowego designu lub Art Deco.

Ściana na pierwszym planie

Maksymalizm i winylowe fototapety z indywidualnym nadrukiem w technologii Digital Printing to para doskonała, pozwalająca na całkowitą dowolność projektową. Mocne, wyraziste i kolorowe wzory na okleinie ściennej stawiają ścianę na pierwszym planie. Stanowią główną ozdobę aranżacji lub jej motyw przewodni. Możliwość personalizacji nadruku oraz wybór różnych — klasycznych, a także metalicznych struktur o złotym lub srebrnym wykończeniu pozwalają na stworzenie zachwycającego i efektownego projektu. Nowe wzory z kolekcji Design By Newmor – ekspresyjne Abstraction oraz artystyczny Aves In Amore to idealne propozycje wykończenia ściany w maksymalnym wnętrzu. Fototapety doskonale sprawdzają się w nowoczesnym wnętrzu biurowym takim jak Codelab w Szczecinie, w którym postawiono na bardziej wyrazisty i nowoczesny design.

Projekt — Biuro Codelab w Szczecinie

Wyraziste wzornictwo tapet obiektowych Newmor oraz Len-Tex, dostępnych w wielu unikalnych kolekcjach i wersjach kolorystycznych to doskonały wybór do projektów szukających konkretnych form i stylów. Wnętrza w stylu Galmour doskonale uzupełni kolekcja Flora. Idealnie wpisuje się ona się w charakter maksymalizmu dzięki wielkoformatowym printom kwiatów piwonii w skali XXL. Bardziej nowoczesne wnętrza uzupełnią za to siostrzane tapety geometryczne Modernize i Simplify oraz gładki Unify, które dzięki jednolitej kolorystyce można dowolnie łączyć i komponować. Królewską elegancję wniesie zaś wzór Marquese o adamaszkowym deseniu i połyskującym wykończeniu. Tapeta w połączeniu z dopasowanymi borderami wykonanymi w technologii indywidualnych nadruków Digital Printing uzupełnia nietuzinkowe wnętrza pokoi w Balthazar Design Hotel w Krakowie.

Projekt – Balthazar Design Hotel w Krakowie | Tapeta obiektowa Len-Tex – Marquesa

Bezkompromisowa podłoga

Dywany i wykładziny Halbmond dzięki włóknom barwionym w masie zachwycają nasyceniem i intensywnością kolorów. Kolekcje dywanów Rug Creations tworzonych w technologii nadruków Colaris, idealnie wpisują się w ideę maksymalizmu, wprowadzając do każdej aranżacji oryginalność oraz unikalne wzornictwo. Dywany doskonale komponują się z drewnianą lub kamienną podłogą, urozmaicając ją i nadając jej przytulnego wykończenia. W obiektach komercyjnych o maksymalnym designie doskonale sprawdzą się wykładziny dywanowe z indywidualnym nadrukiem chromojet print. Całkowita personalizacja umożliwia dopasowanie produktu idealnie do pozostałych dodatków i ozdób tak jak w Restauracji Szara Gęś od Kuchni. Unikalny projekt wykładziny o kwiatowym wzorze wspaniale uzupełnia baśniowy klimat aranżacji.

Dywany obiektowe w maksymalnym stylu - Newmor Blog
Dywany Halbmond — Rug Creations

Pisząc o maksymalnym designie, nie można nie wspomnieć o personalizowanych wykładzinach elastycznych PVC Absolute. Indywidualne nadruki w technologii Digital Printing to nieskończone możliwości, które pozwalają na dopasowanie podłogi do każdego wnętrza. Świetnie sprawdzą się w hotelowym lobby tak jak w przypadku hotelu ibis Styles Kraków Centrum. Personalizowany wzór zachwyca designem, a także pełni funkcję nawigacyjną – dzięki nadrukowanym napisom zachęca do eksplorowania części wspólnych hotelu. W ten sposób każdy fragment powierzchni podłogowej został maksymalnie wykorzystany.

Wykładziny elastyczna PVC w lobby hotelowym w stylu maksymalnym - Newmor Blog
Projekt — ibis Styles Kraków Centrum

Wnętrza pełne harmonii

Prostota, minimalizm i komfort – japandi łączy uwielbienie do umiaru stylu japońskiego z wygodnym designem skandynawskim. Ascetyczne wnętrza, pomimo oszczędności formy, nie tracą swojej przytulności oraz domowego ciepła. W projekcie nie ma miejsca na zbędne dodatki, które naruszyłyby harmonię całej aranżacji. Wnętrza w stylu japandi stawiają na przestronność przestrzenną oraz zachwycają designem pełnym prostych linii i wyrafinowanych kształtów. Każdy detal jest dokładnie przemyślany i uzupełnia całość projektu.

Naturalne surowce

Wnętrza w stylu japandi wypełniają materiały inspirowane naturalnymi strukturami w ich najprostszej formie. Doskonałe odzwierciedlenie nieregularnej struktury drewna i kamienia paneli i płytek winylowych Aspecta to idealny wybór do wnętrz japandi. Zróżnicowane tłoczenia (emboss) na powierzchni dodają głębi i naturalnego wyglądu wpisując się w idę japońskiej estetyki wabi-sabi – czyli dostrzeganiu piękna w niedoskonałości. Ich funkcjonalność łączy w sobie to, co reprezentują wnętrza w stylu skandynawskim — praktyczność i komfort podczas codziennego użytkowania. Dzięki swojej odporności na powstawanie rys, pęknięć lub plam, LVT sprawdzają się we wnętrzach o dużym natężeniu ruchu – takich jak nowoczesne biuro Nowy Styl w Gdańsku. Ich minimalistyczny design subtelnie uzupełnia aranżacje i stanowi doskonałą bazę dla dywanów Halbmond z indywidualnym wzorem. We wnętrzach inspirowanych stylem japandi warto postawić również na ekologiczne lniane dywany z kolekcji Flax Rugs. Wprowadzają one do projektu wygodę i ciepło, a subtelne wzornictwo uzupełnia minimalistyczny design.

Subtelne ściany

Tapety obiektowe o subtelnym wzornictwie i stonowanej planecie kolorystycznej to doskonały wybór do projektów w stylu japandi. Warto postawić na okleiny ścienne, które zwracają uwagę fakturą lub barwą. W minimalistycznie urządzonym wnętrzu ich design nie zginie wśród mebli i dodatków. Dużą popularnością cieszą się również naturalne i roślinne wzory o prostej formie – takie jak palmy. Tapety winylowe z kolekcji Bali w delikatnej pastelowej odsłonie w połączeniu z gładkim wzorem Hessian o charakterystycznej strukturze heski, świetnie wpisują się w klimat japandi, wprowadzając do wnętrz harmonię i spokój. Nowa odsłona bestselleru Zenith II utrzymana w trendzie Biophilic Desing dostępna jest w czterech wersjach wzorniczych. Okleiny inspirowane strukturą drewna, kamienia i materiałem tkanym idealnie uzupełnią wnętrza hoteli lub biur utrzymanych w tym stylu.

A Wy jakie projekty wnętrz wolicie – intensywne i maksymalne czy proste w stylu japandi?

Udostępnij artykuł

Pin It on Pinterest