Powrót do natury – produkty wykończenia ścian i podłóg w duchu #BiophilicDesign

Biofilia, czyli dążenie do otaczania się przyrodą i czerpania z niej pozytywnej energii zawładnęła designem wnętrz. Potrzeba bliskości z naturą stała się niezwykle istotnym aspektem w dzisiejszej architekturze. Jednak jak tworzyć projekty oparte na biofilnym designie? Nie chodzi już tylko o wykorzystanie w aranżacjach dużej ilości roślin czy florystycznych dekoracji. Biofilia zagościła na ścianach i podłogach, sprawiając, że architekci coraz częściej sięgają po naturalne inspiracje.

W poszukiwaniu spokoju i odskoczni od codziennego życia wnętrza biur i hoteli stają się klimatycznymi oazami, które nie tylko pełnią swoje praktyczne funkcje, ale także pozytywnie wpływają na nastrój. W końcu trend prosto z natury nie dotyczy jedynie aranżacji domowych. Architekci i inwestorzy obiektów komercyjnych i użyteczności publicznej takich jak hotele, biura czy nieruchomości mieszkalne coraz częściej tworzą wnętrza, kierując się koncepcją biofilnego designu. Doskonałym przykładem jest projekt hotelu Ibis Styles w Tomaszowie Lubelskim odzwierciedlający piękno Roztoczańskiego Parku Narodowego lub hotel Prezydent w Spale pełen fototapet przedstawiających kolorowe ptasie pióra. Takie miejsca nie tylko zachwycają nieszablonowym i unikalnym wystrojem, ale także przenoszą swoich gości w samo serce regionalnych uroków natury.

Ibis Styles Tomaszów Lubelski, Hotel Prezydent w Spale

Biofilia a ekologia?

Inspirując się przyrodą, warto pamiętać, że design w zgodzie z naturą nie opiera się jedynie na aspekcie estetycznym wnętrz, ale także na ich ekologicznym wykończeniu. Żyjąc w harmonii ze środowiskiem naturalnym watro sięgać po certyfikowane produkty, których proces produkcyjny wpływa na ograniczenie śladu węglowego, nie wytwarza szkodliwych substancji, a także wykorzystuje przetwarzane lub wtórne materiały.

Poniżej prezentujemy ekologiczne produkty wykończenia ścian i podłóg od Newmor Polska utrzymane w duchu #BiophilicDesign.

Leśna oaza

Ekologiczna tapeta obiektowa Arboreal od Len-Tex przenosi każde wnętrza w sam środek akwarelowego lasu. Wyjątkowa struktura wzoru z drobinkami mieniącymi się w świetle wspaniale uzupełna aranżację, wypełniając ją spokojem natury. Okleiny ścienne Len-Tex dzięki technologii Clean Vinyl TechnologyTM pozytywnie wpływają na jakość powietrza we wnętrzach, a także spełniają najbardziej restrykcyjne kryteria w dziedzinie ekologii, zrównoważonego rozwoju i bezpieczeństwa.

Tapeta obiektowa Len-Tex — wzór Arboreal

Detale przyrody na ścianach

Przyroda zachwyca zarówno w wielkim, jak i małym formacie. W poszukiwaniu bardziej detalicznych akcentów natury prezentujemy nasze wyjątkowe wzory z kolekcji tapet obiektowych Newmor Polska — Acacia inspirowana fakturą drzewa akacjowego, subtelna odsłona liści we wzorze Leaves oraz Arbour odwzorowujący sęki drzew.

Tapety obiektowe Newmor – wzory Acacia, Leaves i Arbour

Podłogi ozdobione naturą

Panele winylowe Aspecta doskonale odwzorowujące naturalną strukturę drewna i kamienia wprowadzają do wnętrz dawkę #BiophilicDesign. Dla spragnionych bardziej kreatywnych i wzorzystych podłóg powstała kolekcja Aspecta One Ornamental łącząca klasyczne panele z ponadczasowymi motywami inspirowanymi naturą. Więcej informacji o wykorzystaniu biofilii w projektach podłóg winylowych znajduje się w linku.

Panele winylowe Aspecta One Ornamental

Pure Elements — żywioły natury

Wykładziny dywanowe to doskonały sposób na stworzenie przytulnego i komfortowego wnętrza hotelowego, które będzie zgodne z koncepcją Biophilic Design. Pure Elements od Halbmond to kolekcja pełna naturalnych inspiracji — od organicznych motywów roślinnych do kamyków z brzegu rzeki.

Wykładziny dywanowe Halbmond w stylu biofilnym - kamienie i liście - Newmor Blog
Halbmond Pure Elements

Od sieci rybackich po wykładziny Tapibel

W biurach trend biofilii ma swoje szczególne zastosowanie – otaczanie się przyrodą w pracy pozytywnie wpływa na nasz nastrój, napełniając nas pozytywną energią już od rana. Kolekcja wykładzin biurowych Earth od Tapibel przypominająca popękaną ziemię to doskonały wybór nie tylko ze względów estetycznych. Włókna ECONYL® wykorzystane przy produkcji wykładziny powstają z recyklingu sieci rybackich lub innych odpadów nylonowych, w trosce o środowisko naturalne.

Tapibel Earth

Absolutna personalizacja wnętrz

Dla tych, którzy szukają wyjątkowych i niepowtarzalnych rozwiązań, inspirowanych różnymi odsłonami natury powstały indywidualne nadruki Digital Printing na ekologicznych okleinach ściennych Len-Tex oraz na wykładzinach elastycznych Absolute PVC. Tutaj jedyną granicę stanowi wyobraźnia.

Absolute PVC — wykładziny elastyczne od Beauflor
Eko Fototapety Digital Printing

Udostępnij artykuł

Pin It on Pinterest