Bezpieczny design, czyli tworzenie ścieżek z wykładzin dywanowych

Wraz z łagodzeniem obostrzeń związanych z globalną pandemią Covid-19, przychodzi nam zmierzyć się z nową rzeczywistością, w której utrzymanie dystansu społecznego stało się standardową formą zachowania bezpieczeństwa w przestrzeni publicznej. Innowacyjne i niestandardowe podejście do projektowania przestrzeni podłogowych może być niezwykle skutecznym sposobem kreowania naturalnych barier we wnętrzach, ułatwiających nam funkcjonowanie w obliczu nowych norm i zasad.


Szeroka oferta wykładzin dywanowych dostępnych w rolkach i płytkach od Newmor Polska daje swobodę i elastyczność projektowania. Wykorzystanie płytek dywanowych, czy wykładzin dywanowych ze wzorami indywidualnymi, pozwoli stworzyć dowolny wzór lub kształt, a innowacyjny design wzorów bazujący na kontrastach i kolorach umożliwi wydzielenie zarówno ścieżek przemieszczania się, jak i bezpiecznych stref pracy, czy odpoczynku.

Niezwykle praktycznym i funkcjonalnym rozwiązaniem jest zastosowanie płytek dywanowych. Nowoczesny system montażu pozwala na swobodną zmianę ich układu lub wymianę pojedynczych elementów, bez konieczności modyfikacji całej powierzchni podłogi. To idealne rozwiązanie pozwalające na bieżąco dostosowywać przestrzeń w zależności od stale zmieniających się potrzeb i wymogów bezpieczeństwa, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości i wytrzymałości. Dzięki ogromnemu wyborowi kolorów i wzorów wykładziny dywanowe sprawdzą się idealnie w każdym rodzaju aranżacji, zarówno klasycznym, jak i tym bardziej nowoczesnym.

Równie pomysłowym i efektownym sposobem na kreowanie stref dystansu za pomocą przestrzeni podłogowych jest wykorzystanie innowacyjnej technologii nadruku na elastycznych wykładzinach PCV Absolute dostępnych w ofercie Digital Printing Newmor Polska. Pozwala ona na stworzenie dowolnej grafiki, idealnie dopasowanej do waszego projektu, stanowiącej niepowtarzalne dopełnienie każdego wnętrza. Czyszczenie i dezynfekcja wykładzin PCV z nadrukiem indywidualnym jest zdecydowanie łatwiejsze i mniej inwazyjne niż w przypadku innych materiałów wykończeniowych. Dzięki wysokiej odporności na zniszczenia i zabrudzenia zachowuje swoją idealną jakość i kolor przez długi okres, nawet w miejscach szczególnie narażonych na duże natężenie ruchu.

Udostępnij artykuł

Pin It on Pinterest